Sosyal Ağ

Instagram fotoğraf indirme yöntemleri

Ne Oluyor Burda
Konuyu yazan: Ne Oluyor Burda

Instagram fotoğraflarını veya videolarını indirmek istiyorsanız; web, Android ve iOS için en basit yöntemleri anlattık. İşte Instagram fotoğraf indirme yöntemleri!

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Instagram, ne yazık ki kendi uygulamasında direkt olarak fotoğrafları indirmek için bir seçenek sunmuyor. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere Instagram’da fotoğrafları veya videoları indirmek için bazı yöntemler mevcut.

Instagram fotoğraf indirme yöntemleri neler?

İlk olarak web çözümünü anlatacak olursak, Instagram’da kaydetmek istediğiniz içeriğin sağ üzerinde bulunan zaman bölümünden ilgili URL’i kopyalayın. Daha sonra Downloadgram.com adresine giderek kopyalamış olduğunuz URL’i yapıştırın ve altındaki indir butonuna basın. Böylece indirmek istediğiniz içeriği bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Downloadgram.com web sitesine buradan ulaşabilirsiniz


Diğer indirme sitesi olarak weinstag.com/tr/ sitesini önerebiliriz. Çoklu dil destekleri arasında türkçe de yer almaktadır. Aynı şekilde instagram video veya resim linkini yapıştırıp bilgisayarınıza direk indirebilirsiniz.

weinstag.com/tr/ sitesine gitmek için tıklayın


Eğer iPhone üzerinden bir Instagram fotoğrafını indirmek istiyorsanız bunun için geliştirilmiş uygulamalardan birini indirmeniz gerekiyor. Örneğin ‘Video & Photo Downloader for Instagram” uygulamasını App Store üzerinden indirin ve telefonunuza kurun. Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan Instagram logosuna tıklayarak, indirmek istediğiniz içeriğin URL’ini kopyalayın. Daha sonra Photo Downloader uygulamasına geri dönün ve Paste URL tuşuna basın. Fotoğrafın veya video’nun indirildiğini, History bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Video & Photo Downloader for Instagram uygulamasını buradan indirebilirsiniz


Son olarak Android kullanıcıları Instasave isimli uygulamayı kullanabilir. Uygulamayı açtığınızda ilk olarak karşınıza çıkan Instagram anahtarını açmanız gerekiyor. Bu anahtarı açtıktan sonra Instagram uygulamasına geri dönüp, indirmek istediğiniz fotoğrafın URL’ini aynı yöntemle kopyaladığınızda içerik otomatik olarak indirilecek.

Instasave uygulamasını buradan indirebilirsiniz

Yazar hakkında

Ne Oluyor Burda

Ne Oluyor Burda

Ruh halini bilmeyen kimliği belirli kişi...

1 Yorum

  • Aradığım konuyu buldum teşekkür ederim. Weinstag sitesi gayet hızlı hoşuma gitti telefonuma ana ekrana bile ekledim

Yorum Yap